W związku z dynamicznym rozwojem naszej firmy, poszukujemy osoby na stanowisko:

Samodzielna księgowa/Samodzielny księgowy

Zakres obowiązków:

  • Prowadzenie księgowości naszych Klientów zgodnie z przepisami rachunkowymi i podatkowymi (pełna księgowość oraz podatkowa księga przychodów i rozchodów);
  • Kontrola dokumentów źródłowych pod względem rachunkowym i formalnym zgodnie z obowiązującymi przepisami rachunkowymi i podatkowymi;
  • Prowadzenie rejestrów VAT oraz kalkulacja CIT;
  • Sporządzanie deklaracji podatkowych CIT-8, VAT-7, VAT-UE i innych zgodnie z przepisami podatkowymi;
  • Przygotowywanie raportów na potrzeby GUS;
  • Sporządzanie sprawozdań finansowych i raportów okresowych;
  • Uzgadnianie sald kont rozrachunkowych z dostawcami i odbiorcami;
  • Prowadzenie rejestru środków trwałych, tabel amortyzacyjnych;
  • Odpowiedzialność za stan dokumentacji księgowej oraz jej archiwizację;
  • Koordynacja obiegu dokumentów księgowych;
  • Wsparcie merytoryczne oraz koordynacja pracy asystentów.

Wymagania:

  • Minimum 3 letnie doświadczenie w pracy na samodzielnym stanowisku (doświadczenie w biurze rachunkowym mile widziane);
  • Bardzo dobra znajomość ustawy o podatku dochodowym od osób prawnych oraz od osób fizycznych, ustawy o rachunkowości, ustawy o podatku od towarów i usług oraz wszelkich innych zagadnień rachunkowych i przepisów podatkowych;
  • Praktyczna umiejętność obsługi oprogramowania księgowo-finansowego Comarch ERP Optima (umiejętność tworzenia schematów księgowych będzie dodatkowym atutem);
  • Biegła znajomość aplikacji biurowych MS Office, w szczególności: Word, Excel, PowerPoint;
  • Doświadczenie w sporządzaniu sprawozdań finansowych;
  • Komunikatywna znajomość języka angielskiego;
  • Znajomość języka włoskiego będzie dodatkowym atutem;
  • Wysoki poziom samodzielności w działaniu;
  • Umiejętność pracy pod presją czasu.

Oferujemy:

  • Zatrudnienie w oparciu o umowę o pracę na pełny etat;
  • Wynagrodzenie uzależnione od posiadanego doświadczenia zawodowego i umiejętności;
  • Stałe godziny pracy;
  • Możliwość uczestnictwa w szkoleniach;
  • Ciekawe i zróżnicowane projekty;
  • Przyjazną atmosferę pracy.

CV prosimy przysyłać na adres biuro(at)wbcpartners.pl z podaniem nazwy stanowiska w temacie wiadomości.